Aksamitova 6, 779 00 Olomouc

Aktuality

Šachový turnaj

Tonda, Štěpán, František, Jáchym, Tomáš a Klárka (28.01.2019)

V pondělí 28. ledna 2019 jsme se zúčastnili šachového turnaje, ve kterém jsme hráli za naši školu. Byl to šachový turnaj všech škol z celé Prahy, dohromady nás tam bylo skoro 300 šachistů. Pro některé z nás to byl první opravdový turnaj v životě. Všichni jsme si zahráli a dokonce každý z nás uhrál pro společný tým nějaké body. Nakonec jsme dosáhli ze sedmi kol celkem 14 bodů. Ze 45 škol jsme se umístili na 26. místě. Moc se nám turnaj líbil a těšíme se, až si zase znovu zahrajeme.

Obvodní kolo německé olympiády

Zuzana Hadrabová (25.01.2019)

15. a 22. ledna proběhlo obvodní kolo německé olympiády v ZŠ Kladská na Vinohradech. Naši zástupci poměřili své jazykové znalosti s žáky z ostatních pražských škol. Soutěž proběhla ve dvou kategoriích: I. A (6. a 7. ročník) a II. A (8. a 9. ročník). Kategorie nemá postup do dalšího kola, v případě kategorie II. následuje postup do krajského kola. Tam jsme se sice letos nedostali, přesto jde o velmi pěkné umístění.

Kategorie I. A: 2. místo Viktorie Kuthanová (7.B), 3. místo Hynek Trnka (6.A), 7. místo Vincent Schuster (7.A)

Kategorie II. A: 4. místo Marie Husáková (8.B), 5. místo Magdalena Mazurová (8.B), 8. místo Sofie Gucfová (9.B)

Anglická olympiáda

Věra Žádníková (24.01.2019)

Dne 21. a 24. ledna 2019 proběhlo školní kolo anglické olympiády v kategorii I.A (6. a 7. třídy) a II.A (8. a 9. třídy). Na stupních vítězů stanuli: K. Korčák, Š. Jánský, A. Negodujko, A. Monastier, A. Kellerová a A. Kukelková. Všem výhercům srdečně gratulujeme.

Klubový turnaj

Filip Roubíček (07.01.2019)

Klub MLHA

V pondělí 7. 1. 2019 proběhlo finále klubového turnaje ve hře RUMMIKUB. Do finále postoupili hráči, kteří získali v předcházejících třech hrách, jež se hrály v průběhu prosince, nejlepší skóre. Turnaje se zúčastnilo celkem 20 žáků druhých až pátých tříd, kteří pravidelně navštěvují pondělní Klub MLHA (matematicko-logické herní aktivity). Všichni hráči dostali sladkou odměnu, vítězové samozřejmě větší a diplom na památku. Absolutním vítězem se stal Tomáš ze 4.B, který zvítězil ve všech čtyřech kolech. Gratulujeme a těšíme se na další turnaj v jiné deskové hře rozvíjející logické myšlení.

Přání otci nunciovi

Sestra Anděla (21.12.2018)

Návštěva otce nuncia

V pátek 21. prosince naši žáci ze 6.A, 6.B, 7.B a 9.B spolu s paní učitelkou Vaškovou, sestrou Benediktou a sestrou Andělou šli zazpívat a popřát k Vánocům našemu novému otci nunciovi Mons. Charlesi D. Balvovi. Bylo to velmi srdečné setkání. Žáci zazpívali koledy v různých jazycích od angličtiny, přes polštinu až po španělštinu, předali dárky, dostali na oplátku cukroví a medailku Sv. otce Františka. Dozvěděli jsme se, že panu nunciovi chodily zpívat i děti z nedalekého dětské domova, když byl ještě v Nairobi v Keni. Na závěr nás mile překvapil, neboť si s námi jen tak z paměti zazpíval všechny sloky koledy „Narodil se Kristus Pán".