Sestry voršilky

Voršilské školy

Serviam

Mateřská škola sv. Voršily v Praze

Ostrovní 11, 110 00 Praha 1

www.mssvvorsily.cz

 

Základní škola sv. Voršily v Olomouci

Aksamitova 6, 779 00 Olomouc

www.zcsol.cz

 

Aktuality

Ateliér s ilustrátorem komiksů

Kateřina Svobodová (26.06.2020)

Již jsme Vám psali o tom, že Anna Kovačková ze 4.A patří mezi vítěze soutěže pořádané Francouzským institutem v Praze Concours Les Créafinés. A právě dnes si Anička naplno užila svou výhru - hodinu tvorby, kterou vedl francouzský ilustrátor komiksů Le Cil Vert (Sylvere Jouin). Součástí pátečního ateliéru bylo nejprve i malé občerstvení, následně již samotná tvorba pod vedením mistra komiksů, kde se Anička dozvěděla spoustu nových věcí, ale navíc i sama malovala svůj autobiografický komiks. Z prvních dojmů můžeme soudit, že si to Anička velmi užila a byl to pro ni parádní zážitek, o který se určitě ráda podělí se svými spolužáky během francouzštiny.


Ateliér 2


Aničko, ještě jednou Ti moc gratulujeme! 


Ateliér 1Školní ročenka

Barbora Masopustová, Martin Novák (15.06.2020)

Neváhejte, nová Školní ročenka za pouhých 100 Kč u vrátné služby k prodeji. Budete mít vzpomínku na tento netradiční školní rok.


ročenkaFrancouzské komiksové soutěžení

Kateřina Svobodová (25.06.2020)

Během doby koronavirové, karantény a izolace (le confinement), se děti učily doma, ba co víc - některé z nich dokonce tvořily, kreslily a vyrobily vlastní komiks právě s touto aktuální tematikou.


Jeden takový komiks byl vytvořen i Annou Kovačkovou ze 4.A, která jej navíc zaslala do soutěže pořádané Francouzským institutem v Praze (Concours Les Créafinés), a, představte si, Anička vyhrála! Aničko, moc Ti všichni gratulujeme k Tvému úspěchu a přejeme Ti, aby sis užila svou výhru - komiksový ateliér, který povede umělec Le Cil Vert.


Anna Kovačková (4.A)


Kromě tohoto komiksu však stojí rozhodně za zmínku i všechny ostatní, které nám byly zaslány zatím jen v elektronické podobě, abychom si je v září mohli vystavit v naší třídní francouzské galerii. Do školní soutěže se zapojili žácí prvního i druhého stupně. Už teď se tak těšíme na tuto komiksovou výstavu a všem našim francouzským výtvarníkům děkujeme, jste skvělí! 


(Níže můžete najít alespoň malou ochutnávku krásných komiskových děl. :))


01


02


03 04


05


06


07


08 09


10


11


12


Připraveni na zkoušky?

Hana Svobodová, foto Klára Kuthanová (05.06.2020)

Ve čtvrtek skončila školní příprava žáků devátých tříd na přijímací zkoušky. Žáci využili uplynulé tři týdny nejen k zopakování a procvičení učiva z češtiny a matematiky, ale i k vzájemnému, toužebně očekávanému, sdílení. Přejeme všem našim deváťákům hodně štěstí a úspěchů nejen při pondělních zkouškách, ale také při jejich dalším studiu.


foto 1  foto 2Den dětí

Barbora Masopustová a Klára Kuthanová (01.06.2020)

Plníme úkoly na školním hřišti...


DD1  DD2


       Co to máme dělat?                  Společně to zvládneme.


DD3  DD4


         Nesmím spadnout - nesmí mi spadnout!


DD5DD6  DD7


...a hledáme poklad.                                            Sladký poklad hlídá sokol.