Sestry voršilky

Voršilské školy

Serviam

Mateřská škola sv. Voršily v Praze

Ostrovní 11, 110 00 Praha 1

www.mssvvorsily.cz

 

Základní škola sv. Voršily v Olomouci

Aksamitova 6, 779 00 Olomouc

www.zcsol.cz

 

Aktuality

Ještě jedno ohlédnutí za tříkrálovým koledováním

Sestra Magdalena (10.02.2020)

Tříkrálová sbírka 1


I letos se naše škola zapojila do tříkrálové sbírky. Někdo chodil koledovat se svou třídou, my jsme koledovali s rodinou odpoledne na Národní třídě. Měli jsme trubku a saxofon, hráli jsme koledy na přání, lidé s námi zpívali... Je to zajímavá zkušenost - zahrát si takto na veřejnosti. Odměnou nám kromě pocitu, že jsme pomohli dobré věci, bylo i pozvání na oběd do Arcibiskupského paláce. Přáli bychom podobný zážitek i vám. Stačí se příští rok přihlásit u sestry Magdaleny. :)


(Jakub, Matěj, Adélka)


Tříkrálová sbírka 2


Kinder lieben Karneval - in Deutschland auch!

Alena Škáchová (06.02.2020)

Masopust 1


V Německu mají také rádi masopust - Fasching. Vyrobili jsme si krásné masky na hodinách němčiny s dětmi ze 2.AB. A možná se s některými maskami potkáte v pátek na masopustním reji!


Masopust 2


Bruslení 8.A

David Strádal (29.01.2020)

Bruslení 8.A 1


Před pololetním vysvědčením a prázdninami žáci 8.A vyrazili bruslit do sportovního areálu Na Františku.


 Bruslení 8.A 2 Bruslení 8.A 3


Německá olympiáda

Zuzana Hadrabová, Marie Hojná, Hana Svobodová a Alena Škáchová (21.01.2020)

Německá olympiáda 1


14. a 21. ledna proběhlo obvodní kolo německé olympiády v ZŠ Kladské sídlící na Vinohradech. Tam naši zástupci měli možnost poměřit své síly a znalosti se spolužáky z ostatních pražských škol poté, co postoupili ze školního kola německé olympiády, které se uskutečnilo na naší škole již 11. prosince a 12. prosince 2019, kdy zabodovali žáci 7. 8. a 9. ročníku. V obvodním kole se pak soutěžilo ve dvou kategoriích: I. A (6. a 7. ročníky) a II. A (8. a 9. ročníky). U kategorie I. se nepostupuje dále, kategorie II. následuje postup do kola okresního. Tam jsme se letos dostali a s napětím očekáváme, zda naše zástupkyně postoupí i v kole krajském.


Německá olympiáda 2Francouzská olympiáda

Kateřina Svobodová (22.01.2020)

Francouzská olympiáda 1


Ve středu 22. ledna proběhlo školní kolo francouzské olympiády, přičemž letošní účast byla velmi hojná - a jsme tomu velice rádi a všem zúčastněným ještě jednou děkujeme: MERCI beaucoup! Z obou kategorií, tedy z kategorií A1 a A2, postupují naši zástupci do kola dalšího a my jim již teď moc fandíme a držíme palce.


Francouzská olympiáda 2 Francouzská olympiáda 3